DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Naši koníci

 

Naši koníci

Na naší farmě máme 4 koně, je to valášek ret horn, valášek danny,  a klisna pretoriE Bonie  a její hříbě bětuška

  

ret horn je náš první koník  a je to 15- letý  valach,  po mamince  hucul, po tatínkovi welsh part bred, s krví araba po babičce. Je to spolehlivý kamarád a ona „arabská krev“ se u něj – naštěstí – projeví jen zřídkakdy.

Když se k nám Red přistěhovat, tak se o něj Karolínka, starší dcerka sice pilně starala, ale přesto jsme všichni cítili, že kůň by prostě, byť se sebelepším zázemím a zacházením, neměl být sám. Přece jen, je to stádové zvíře a lidé mu stádo nenahradí.

Do těchto mírně chmurných úvah nám vstoupila Karolínina kamarádka Evička s  touhou pořídit si vlastního koníka. Neuběhlo mnoho času a se souhlasem jejich rodičů se do Lhotic nastěhovala nová koní slečna Wendy.  Wendy je 3-letá kobylka, 50% arab,  a je to prostě puberťačka, milá, ale někdy trošku zlobivá.  To ale určitě nevadí její chovatelce Evičce a rodičům (Evičky) Míle a Dušanovi – našim Brňákům (jak jim tajně říkáme).

 

 

Wendy se nám na čas odstěhovala do nedalekého Domašova, kde trénuje - ona i její panička ve zdokonalování jejich "znakové" řeči... vypadá to, že Wendulka začíná Evičku považovat za regulérní koní slečnu:-)

No a aby tady nebylo Redovi smutno, tak mu Kája domluvila novou novu koní slečnu Eginku.

 

Eginka u nás bydlela i se svou majitelkou Verčou až do ledna, kdy se jim podařilo získat svoje vlastní bydlení, ale až ve vzdálené Bystřici. Loučení to bylo smutné, hlavně pro Reda, který už zase přišel o kamarádku.

 

A tak jsme se rozhodli, že tentokráte mu pořídíme kamarádku napořád. V neděli 2. 2. 2014 jsme si přivezli novou posilu do našeho rodinného týmu. Je to krásná klisnička plemene Welsh part bred (dokonce o ní vedou záznamy v plemenné knize až v daleké Anglii:-) jménem pretoria Bonie. Je to moc učenlivá a šikovná klisna:-).

 


 

 

 

 

 

 

 

Březen 2014 .... tak Bonie má za sebou první zkušenost s jezdcem na zádech .... chovala se způsobně a Káju nám nechala v celku:-)